Sonia Szramek-Karcz

dr Sonia Szramek-Karcz

Founder

Doktor nauk humanistycznych, absolwentka Uniwersytetu d’Artois we Francji, pracownik naukowo-dydaktyczny Uniwersytetu Śląskiego. Pomysłodawca i prowadząca projekt „Languages & Emotions, Języki i Emocje”. Obszary badawcze to psycho- i socjolingwistyka, dwujezyczność i wielojęzyczność. Praca habilitacyjna: „Czynniki warunkujące prawidłowy przebieg dwujęzyczności zamierzonej.” Codziennie o 19:00 prowadzi „Dobranocki dla spokoju umysłu”. Prywatnie wraz z mężem i dziećmi mieszka w Pradze.

 
Aleksandra Wanat

Aleksandra Wanat

W Zespole Languages & Emotions od kwietnia 2017 roku. Absolwentka kierunku „języki stosowane” (UŚ), na którym pielęgnowała swoją miłość do języka angielskiego i coraz lepiej zaznajamiała się z językiem francuskim. W L&E wspiera projekty i dołącza „do akcji” na różnych ich etapach 🙂 Odnajduje się w roli stratega. Lubi sprawdzać, co działa, a co nie działa i zastanawiać się, co i w jaki sposób można usprawnić.

Anna Latusik

Anna Latusik

W Zespole Languages & Emotions od kwietnia 2017 roku. Absolwentka studiów magisterskich na kierunku języki stosowane (język francuski i język angielski) na Uniwersytecie Śląskim. Działa głównie w roli administratora i realizatora. W pracy kieruje się systematycznością i metodą małych kroków, inspiruje się minimalizmem i esencjalizmem. Jej specjalność to archiwizacja, wszelkie tabele i zestawienia oraz domykanie projektów.

Alicja Wróbel

Alicja Wróbel

W Zespole Languages & Emotions od kwietnia 2017 roku. Absolwentka studiów magisterskich na specjalności język francuski i język angielski z programem tłumaczeniowym na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Śląskiego oraz intensywnych studiów tłumaczeniowych w zakresie tłumaczeń ustnych i specjalistycznych w Centrum Szkoleń Tłumaczeniowych w Sosnowcu. Wolne chwile najchętniej spędza czytając książki, najlepiej w otoczeniu natury. Jej marzeniem jest przemawiać do ludzi i swoją historią i doświadczeniem motywować ich do tego, by podążali za swoją pasją i spełniali swoje marzenia.

Michał Kulanek

Michał Kulanek

W Zespole Languages & Emotions od 28 marca 2016 roku. Aktywny zawodowo tłumacz języka angielskiego i francuskiego, doświadczony project manager w biurze tłumaczeń. Po kilku latach pracy w biurze tłumaczeń wybrał karierę wolnego strzelca. Specjalista w kwestiach logistycznych i rozwiązywaniu problemów w ostatniej chwili.

Konstancja Opryszek

W Zespole L&E od samego początku. Ukończyła filologię angielską z niemieckim oraz języki stosowane: angielski z francuskim na Uniwersytecie Śląskim. Pracuje w zespole podatków lokalnych. Mistrz zarządzania czasem i organizacji priorytetów. Prowadzi własnego bloga: Mam czas z Konsti 

Wiktoria Garbacz

W Zespole L&E od sierpnia 2020 roku. Ukończyła studia pierwszego stopnia na kierunku języki stosowane: język włoski i język angielski z programem tłumaczeniowym na Uniwersytecie Śląskim. Kontynuuje studia filologii angielskiej na kierunku kultura-media-translacja na Uniwersytecie Śląskim. Od 3 lat działa jako trener języka angielskiego oraz intensywnie rozwija swoją pasję, jaką jest grafika komputerowa, design oraz media społecznościowe, o których pisze swoją pracę magisterską. W zespole L&E zajmuje się oprawą graficzną wszystkich projektów oraz prowadzeniem konta na instagramie @planetasoni. W wolnym czasie maluje, fotografuje, rozwija swoje pasje i poszerza swoją wiedzę z zakresu grafiki komputerowej i nauczania języków obcych.