Pokaż dziecku świat języków!

Wczesne wprowadzanie języka drugiego i kolejnych u dzieci
dwujęzyczność zamierzona

Konferencja dla rodziców i nauczycieli

Languages & Emotions, Języki i Emocje

ONLINE lub stacjonarnie w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach 
(plac Sławika i Antalla 1, obok Spodka)

12 października 2019, 9.00-15.00 (z obiadem o 13:00)

IV edycja, NOWA FORMUŁA!

Zapraszamy rodziców, nauczycieli, logopedów oraz naukowców 
prowadzących badania nad dwu- i wielojęzycznością. 

Masz dzieci, pracujesz z dziećmi, masz pytania dotyczące ich wychowania językowego?

Chcesz dobrze wprowadzić język drugi i kolejny w edukację dzieci?

Nasi specjaliści, naukowcy, językoznawcy, logopedzi, praktycy wychowania dwujęzycznego i wielojęzycznego dzieci odpowiedzą na każde zadane im pytanie!

Konferencja Languages & Emotions, Języki i Emocje koncentruje się na osobach najbliższym dzieciom – na rodzicach i nauczycielach. Każdy uczestnik naszej konferencji rozwieje swoje wątpliwości, poczuje spokój i radość, a to przyniesie szczęście i spokój dzieci!

 Niezwykła atmosfera, rozmowy z ekspertami, wymiana doświadczeń.

Taka okazja tylko raz w roku!

Co da Ci ta konferencja?

 • odpowiedzi na Twoje pytania,
 • konkretne, praktyczne wskazówki oraz narzędzia,
 • rozwianie wątpliwości,
 • uspokojenie i radość.

Wszyscy uczestnicy otrzymują:

 • materiały konferencyjne;
 • imienny certyfikat uczestnictwa;
 • półroczny dostęp do nagrań wideo po zakończeniu konferencji;
 • możliwość zadawania pytań prelegentom przez 2 tygodnie po zakończeniu konferencji;
 • zniżki na wszystkie produkty L&E zakupione w październiku i listopadzie;
 • plik mp3 z serii “Spokój umysłu”;
 • kawę, herbatę i napoje (uczestnicy stacjonarni);
 • możliwość nabycia książek językowych dla dzieci (uczestnicy stacjonarni);
 • możliwość nabycia zabawek drewnianych (uczestnicy stacjonarni);
 • angielskie tłumaczenie konferencji w czasie rzeczywistym;
 • udział w dyskusji - dyskusja online jest moderowana, pytania są przekazywane prelegentom na bieżąco.

Szczegóły:

Podczas konferencji wystąpią naukowcy, specjaliści oraz praktycy (opis poniżej). Każde wystąpienie zawiera czas na dyskusję z prelegentem oraz z uczestnikami konferencji (obecnymi na miejscu oraz tymi z całego świata, którzy łączą się z nami online). Dyskusja online jest moderowana, pytania są przekazywane prowadzącym na bieżąco.

Będziesz uczestniczyć w naszej konferencji online lub stacjonarnie? 
Zadaj nam pytanie już teraz, a my odpowiemy na nie 12 października podczas konferencji!
Pytania możesz zadawać:

 • mailowo (languagesandemotions@gmail.com),
 • przez Messenger FB: Languages & Emotions.

Nasi prelegenci, których usłyszymy i z którymi porozmawiamy 12 października 2019 to między innymi:

prof. UG dr hab. Małgorzata Rocławska-Daniluk ​

Dwujęzyczność – wyzwanie współczesnej logopedii

Pani Profesor jest doświadczonym wykładowcą uniwersyteckim, inicjatorką autorskich projektów naukowych i dydaktycznych, aktywnym uczestnikiem licznych konferencji w kraju i za granicą. Od momentu ukończenia uniwersyteckich studiów polonistycznych i logopedycznych angażuje się  czynnie w prowadzenie terapii mowy i języka w Klinice Zaburzeń Mowy, Czytania, Pisania i Liczenia w Gdańsku. Jest mamą trojga dzieci. W działalności naukowej koncentruje się m.in. wokół: 

stymulacji rozwoju mowy, 

profilaktyki zaburzeń mowy, czytania i pisania, 

dwujęzyczności dzieci i dorosłych,

glottodydaktyki.

W środowisku naukowym jest znana jako autorka prac z dziedziny językoznawstwa, m.in “Dwujęzyczność  i wychowanie dwujęzyczne z perspektywy lingwistyki i logopedii”, “Rozwój sprawności syntetyzowania wyrazów z fonemów”. Sprawuje funkcję kierownika Pracowni Interdyscyplinarnych Badań Językowych oraz Podyplomowych Studiów “Dwujęzyczność – metody nauki i terapii dziecka” w Katedrze Logopedii Uniwersytetu Gdańskiego.

dr Sonia Szramek-Karcz

Mówienie do dzieci w języku obcym, dwujęzyczność zamierzona

Pracownik naukowo-dydaktyczny Uniwersytetu Śląskiego. Zainteresowania naukowe: dwujęzyczność zamierzona, wielojęzyczność, psycho- i socjolingwistyka. Pomysłodawczyni i założycielka projektu Languages & Emotions, Języki i Emocje. Naukowe poszukiwania czynników warunkujących prawidłowy przebieg dwujęzyczności zamierzonej oraz obalanie mitów związanych z mówieniem do dzieci w języku innym niż ojczysty doprowadziły ją do badań nad skutecznością terapii płynności mowy (mutyzm, jąkanie). Współpracuje z psychologami, logopedami i terapeutami, bada związek emocji z językiem oraz wpływ stanów emocjonalnych na stan zdrowia.

dr Anita Żytowicz

Emocje a nauka języków. Perspektywa dziecka

Pani Doktor jest wykładowcą akademickim, tłumaczem przysięgłym i symultanicznym (kabinowym) od 16 lat. W swojej ścieżce naukowej pasjonuje się dwujęzycznością i brokeringiem dziecięcym. Prywatnie mama dwójki dwujęzycznych nastolatków i miłośnik podróży i gotowania. Na podstawie własnych badań naukowych przedstawi dwujęzyczność i naukę języków z perspektywy emocji, jakich doświadcza dziecko.

mgr Paulina Tarachowicz

Aktywne czytanie i motywowanie w uczeniu dzieci języka

Nauczycielka w International School of Poznań. Wraz z mężem prowadzi bilikid.pl – obecnie najpopularniejszy polski blog, który w praktyczny sposób doradza, jak wspierać dziecko w nauce angielskiego w domu. Mama dwóch chłopców, których od urodzenia uczy komunikacji w dwóch językach: polskim i angielskim. Podaje praktyczne i sprawdzone sposoby na wesołą, domową naukę i, inspirując swoim przykładem, odpowiada na pytania:

Jak uczyć swoje dziecko angielskiego?

Jak bawić się z dzieckiem w języku angielskim?

Z czego korzystać w domowej nauce tego języka?

Jak wspierać edukację językową dziecka?

mgr Anna Weber

Umuzykalnianie dzieci, proste ćwiczenia stymulujące do nauki języków

Kompozytorka, mama trójki chłopców, założycielka Pomelody. Absolwentka Akademii Muzycznej w Krakowie i Poznaniu na wydziale Kompozycji oraz Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na Uniwersytecie Jagiellońskim. Jej pasją jest tworzenie wartościowych muzycznych narzędzi dla rodziców i dzieci oraz promowanie radości muzykowania. Od 10 lat prowadzi zajęcia z dziećmi i dorosłymi. Autorka bloga o naturalnym umuzykalnianiu dzieci – Power of Melody. Wraz z Olą Woźniak prowadzi na YouTube kanał Mama Lama.

mgr Justyna Szulc-Więcek

Zabawki Montessori w nauce języka. Zrób to sam

Projektant wzornictwa, ukończyła Międzywydziałowe Indywidualne Studia Humanistyczne na Uniwersytecie Śląskim, w ramach których zajmowała się kulturoznawstwem, socjologią ogólną i socjologią reklamy. Zdobytą wiedzę z powodzeniem integruje z zagadnieniami projektowymi, gdyż to kolejne ukończone studia na Wydziale Wzornictwa przemysłowego Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach wyznaczyły kierunek jej zawodowej drogi. Aktualnie całe serce wkłada w budowanie ulilumarki zabawek i mebelków drewnianych robiących miejsce na rodzicielskie TAK. Jej produkty tworzone są w nurcie uważności, w poszanowaniu zasobów naturalnych oraz przestrzeni mieszkania. Inspiracją do wielu działań jest jej syn wychowywany w wielojęzyczności zamierzonej (angielsko-niemiecko-polskiej).

Poznaj opinie uczestników konferencji 2018:

„Bardzo interesuję się tematem dwujęzyczności. Wychowuję dwujęzycznie córkę, więc z chęcią posłuchałam dobrych rad i wskazówek odnośnie dwujęzycznego wychowania od osób, które znają się na rzeczy.” (Kornelia M.)

„Bardzo fajnie, że były zaprezentowane różne punkty widzenia – rodzica i naukowca – jak widać, można te dwie role pogodzić.” (Joanna G.)

„Konferencja jest wyjątkowa, bo łączy elementy praktyczne (rodziców, którzy wychowują dzieci dwujęzyczne) i teoretyczne (specjalistów, naukowców). Bardzo podobało mi się to, że konferencja jest prowadzona dostępnym językiem i w miłej atmosferze.” (Joanna N.)

„Poznałam różne aspekty dwujęzyczności zamierzonej. Wcześniej spotkałam się raczej z opiniami negatywnymi na ten temat. Okazuje się jednak, że wszystko zależy od dziecka: jego chęci i predyspozycji. Dowiedziałam się również, gdzie szukać informacji nie tylko o samej dwujęzyczności zamierzonej, ale również jak ją wprowadzić.” (Ewelina S.)

„Konferencja porządkuje myśli, uspokaja.” (Tomasz W.)

„Czekam na konferencję za rok. Udział wart każdych pieniędzy.” (Marcin P.)

„Konferencja trafiła w moje aktualne potrzeby, dała konkretne narzędzia.” (Justyna S.-W.)

„Podobała mi się szeroka perspektywa, praktyczne i teoretyczne ujęcie problematyki, miła i swobodna atmosfera, dostęp do materiałów po konferencji.” (Karolina W.)

Macie pytania? Jesteśmy dla Was!

Ten post ma 4 komentarzy

Dodaj komentarz