Mama i Tata

Ćwiczenia na poprawę relacji z Twoimi biologicznymi relacjami - bo każdy z nas ma tylko jedną biologiczną mamę i jednego biologicznego tatę.

Czytaj dalej Mama i Tata

Sesja wdzięczności

Po przebudzeniu podziękuj pięć razy. Powiedz lub pomyśl pięć zdań zaczynających się od słów „Dziękuję za...”.  Ćwiczenie rozluźnia mięśnie, relaksuje, pozwala spojrzeć na świat przez pryzmat wdzięczności. 

Czytaj dalej Sesja wdzięczności

V edycja Konferencji Languages & Emotions 18 kwietnia 2020 (online)

Konferencja dla świadomych rodziców i nauczycieli - 18 kwietnia 2020 r. (online) oraz 26 czerwca 2020 r. (stacjonarnie). Już po raz piąty spotykamy się na corocznej konferencji skupionej wokół wychowania i edukacji dzieci. W tym roku tematem przewodnim są alternatywne metody nauki i realizacji obowiązku szkolnego: edukacja domowa, Montessori, szkoły waldorfskie, demokratyczne, języki bez gramatyki.

Czytaj dalej V edycja Konferencji Languages & Emotions 18 kwietnia 2020 (online)

L&E 2019 – jedyna taka konferencja w Polsce!

Przestań żyć w niepewności i działać po omacku! Nasi specjaliści odpowiedzą na każde Twoje pytanie zadane przed, w trakcie i po konferencji. Bądź świadomym i spokojnym edukatorem językowym dzieci. Rodzicu, nauczycielu, logopedo - mamy dla Ciebie aktualną wiedzę i najnowsze wyniki badań dotyczących dwujęzyczności zamierzonej i wczesnego wprowadzania języków drugich i kolejnych u dzieci! 

Czytaj dalej L&E 2019 – jedyna taka konferencja w Polsce!

Konferencja Languages & Emotions 2019

Dwujęzyczność zamierzona, wczesne wprowadzanie języka drugiego i kolejnych u dzieci. Languages & Emotions, Języki i Emocje. ONLINE lub stacjonarnie w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach (plac Sławika i Antalla 1, obok Spodka)12 października 2019, 9.00-20.00. IV edycja, NOWA FORMUŁA! Zapraszamy rodziców, nauczycieli, logopedów oraz naukowców prowadzących badania nad dwu- i wielojęzycznością. 

Czytaj dalej Konferencja Languages & Emotions 2019

„On i Ona” – cykl spotkań z dr Sonią Szramek-Karcz (LIPIEC-SIERPIEŃ)

"On i Ona" - cykl spotkań z dr Sonią Szramek-Karcz (LIPIEC-SIERPIEŃ) Cykl „ON i ONA” to 8 spotkań z dr Sonią Szramek-Karcz przeznaczonych głównie dla kobiet, które odbywają się w lipcu i w sierpniu co środę od 21:00 do 21:30 w zamkniętej, subskrypcyjnej grupie „Pakiet rozszerzony do Spokojny Planer Languages & Emotions”. Panowie mogą słuchać celem uwiarygodnienia przekazywanych treści na temat męskiego sposobu widzenia świata, myślenia, mówienia i funkcjonowania w związku.Jak dołączyć?1) Złóż zamówienie tu: http://bit.ly/cykl-on-i-ona2) Dołącz do grupy, w której odbywają się spotkania:www.facebook.com/groups/170853493612017/3) Po zaksięgowaniu wpłaty przyjmiemy Twoje zaproszenie do grupy.4) Bądź na żywo w każdą środę od 21:00 do 21:30…

Czytaj dalej „On i Ona” – cykl spotkań z dr Sonią Szramek-Karcz (LIPIEC-SIERPIEŃ)

Pozytywna motywacja. Jak (się) zachęcić i nie zniechęcić?

Jak zachęcić, zmotywować, dodać mocy sobie lub innym? Zaczerpnij energii i wiedzy, odbierz materiały i certyfikat uczestnictwa w transmisji online „Pozytywna motywacja. Jak (się) zachęcić i nie zniechęcić?”. Weź udział na żywo 7 marca o 21:00.To nic, że przez większość naszego życia byliśmy zniechęcani do działania. Czas to zmienić, czas przestać demotywować siebie i wszystkich wokoło. Dr Sonia Szramek-Karcz przedstawi mechanizmy pozytywnej motywacji w oparciu poziomy świadomości opracowane przez dra Hawkinsa i opisane w książce „Siła czy moc”.Na transmisję nie trzeba się rejestrować, wystarczy być z nami na naszym fanpejdżu, Instagramie lub kanale YouTube 7 marca, w czwartek, o 21:00…

Czytaj dalej Pozytywna motywacja. Jak (się) zachęcić i nie zniechęcić?

Spokój umysłu – warsztaty

Warsztaty online - 9 grudnia Warsztaty ONLINE dotyczące spokoju umysłu, który pozwala na poprawę zdrowia, poczucia szczęścia i finansów. Wspólnie wykonamy ćwiczenia, które pozwolą pozbyć się fobii, lęku i strachu blokującymi nas przed wykorzystaniem naszego pełnego potencjału możliwości. Prowadzi dr Sonia Szramek-Karcz.

Czytaj dalej Spokój umysłu – warsztaty

MOTYWACJA

Dlaczego do pewnych zadań i czynności nie możemy się zabrać, wytrwać, zakończyć ich w terminie? (definicja motywacji: Łukaszewski 2006:427). Co sprawia, że nam się nie chce, co sprawia, że zniechęcamy innych? Porozmawiamy o tym już w najbliższy czwartek 17 stycznia na naszym fanpejdżu. O 21:00 zapraszamy na LIVE'a o MOTYWACJI, dzięki któremu dowiesz się: - co zniechęca nas do działania, - skąd u dzieci, nastolatków i dorosłych zanik radości uczenia się, z którą przecież wszyscy przychodzimy na świat, - skąd w szkole powszechne zniechęcenie do nauki (Komorowska 2007:155), - co o motywacji mówią badania naukowe, - jak możemy zaobserwować demotywowanie…

Czytaj dalej MOTYWACJA